BTK Başkanı Akıllı Telefon Kullanıcılarını Uyardı - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

BTK Başkanı Akıllı Telefon Kullanıcılarını Uyardı

Anasayfa
Teknoloji BTK Başkanı Akıllı Telefon Kullanıcılarını Uyardı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, akıllı cep telefonu ve tablet kullanıcılarının 3. parti yazılım olarak cihazlarına yükledikleri uygulamaların kamera ve mikrofon erişimini cihazlarından engellemeleri uyarısında bulundu. Akıllı telefonlar ve tabletlere yüklenen uygulamaların kullanıcıları izleyebilecek olduğu uyarısında bulunan Sayan, bunu engellemenin tek yolunun ise bu tür uygulamaların kamera ve mikrofon yetkisini Android sistemi üzerinden kısıtlamak olduğunu belirtti.

Sayan, sadece eşini ve çocuklarını takip etmek isteyenlerin değil şirketler tarafından çalışanlarının cep telefonlarına bu tür uygulamaların yüklendiğini, bunların kişisel özgürlükler ve kişisel alışkanlıkları takip etmek yönünde yapılan işlemler olduğunu ifade etti.

Bilmediğiniz Uygulamalardan Uzak Durun

Bilmediğiniz veya güvenilir gelmeyen uygulamalardan uzak durulması uyarısında bulunan Sayan, bu tür bilinmedik uygulamalar yüklenir ise mutlaka kamera ve mikrofona erişimlerinin engellenmesi konusunda dikkat edilmesini önerdi. Akıllı telefonların artık tüm Türkiye’de kendisine geniş kullanıcı kitlesi bulduğu göz önüne alındığında, bugün Türkiye’de milyonlarca akıllı cep telefonu kullanıcısının kamera ve mikrofonlar aracılığıyla izlendikleri ve takip edildikleri tahmin ediliyor.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR