Blogger’deki Siteyi WordPress’e Taşımak - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Blogger’deki Siteyi WordPress’e Taşımak

Anasayfa
Nasıl Yapılır Blogger’deki Siteyi WordPress’e Taşımak
bloggerdan-wordpresse-gecmek-tasinmak

İnternet sitenizi Blogger’dan Worpress‘e taşımak istiyorsanız, tüm website içeriğinizi tek bir tıkla aktarmanız mümkün. Blog Tarzında Websitesi Açmak İsteyen Kişilerin en çok tercih ettiği blog servisleri olan Blogger ve Worpress‘in bu kadar popüler olmasının bir sebebi ise Google.

Google’nin moda tabirle ‘Friendly‘ (arkadaş) olarak gösterdiği bu iki sistem uzmanların tavsiyelerine uyularak kullanıldıgı zaman gözle görülür ziyaretçi ve kazancı beraberinde getirmekte. Blogger ile Site Kurup İlerlettiğinizde ardından websitenizi biraz daha geliştirerek kendinize ait bir domain (alan adı) ile Worpress kurup devam ettirmek istiyorsanız buradaki yazılarım, fotoğraflarım ne olacak diye telaşlanmanıza gerek yok. Saniyeler İçinde Bloggerdeki İçeriklerinizi “Worpress” servisine Aktarabilirsiniz.

Şimdi 2 dakikada taşıma aşamasına geçelim;

1. Blogger hesabınıza giriş yapın. İlk Olarak Ayarlar sekmesine sonra diğer seçeneğine tıklayın. Karşınıza Gelen Ekranda “Blogu Dışa Aktar” Seçeneğine Tıklayın.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-1

2. Blog’u İndir’i tıklayın. Bloggerde Yazmış olduğunuz İçerikler .xml formatında inecektir.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-2-300x135

3. Blogger İle Artık İşimiz Bitti. Artık “Worpress” ile devam edebiliriz. siteadresiniz(.)com/wp-admin/import.php yolunu takip edin. Karışınıza çıkan ekranda “Blogger” seçeneğine tıklayın.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-3

4.Aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir ekran gelecek. “Şimdi Kur” düğmesine tıklayarak kurulumu gerçekleştiriyoruz.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-4

5. Daha sonra karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir sayfa gelecek. “Eklentiyi Etkinleştir Ve Aktarıcıyı Çalıştır”  seçeneğine tıklıyoruz.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-5

6. Karşınıza gelen sayfada “Dosya Seç” düğmesine tıkladıktan sonra indirmiş oldugunuz .xml dosyanızı yükleyiniz.

bloggerdan-wordpresse-tasinmak-6

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR