Kapat

Bitcoin’de Yükseliş Devam Ediyor

Anasayfa
Teknoloji Bitcoin’de Yükseliş Devam Ediyor

Son yaşanan düşüşün ardından 8.500 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, bugün tekrardan yükselmeye başladı. Bitcoin’de yaşanan düşüşler sonrası yatırımcıların endişesi dolayısı ile yatırımlarda yavaşlık görülürken, kripto para piyasası hacminin oldukça fazla azaldığı ve yatırımcıların bundan dolayı endişeli olduğu gözlemlenmişti.

Bugün ise ortaya çıkan detaylarda Bitcoin’de yükselişin başladığı ve bu dakikalarda 9800 dolar seviyesine ulaştığı görüldü. Kripto paralarda 800 dolar civarında artışın olması ile birlikte yatırımcılar Bitcoin’e yüklenirken, Ethereum ve diğer kripto paralarda da hareketlilik yaşanmaya başladığı görüldü.

Çok Az İnsan Biliyor

Şu aşamada kripto paraların varlığından dünyada çok az insanın haberdar olduğu, birçok insanın kripto paralar hakkında bilgi sahibi olmadığı biliniyor. Kripto paraların en fazla ilgi çekeni %42 oran ile Bitcoin olurken, Bitcoin’den sonra Ethereum ve sırası ile Ripple bulunuyor. Kripto paralarda yaşanan artışların arkasında yatan sebeplerin ise bazı etkenlere bağlı olduğu, yatırımların durumu, kripto paralara olan ilgi ve diğer tüm etkenlerin kripto paraları derinden etkilediği bilinen bir gerçek. Türkiye’de çok az insanın Bitcoin yatırımı bulunduğu düşünülüyor.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR