Bir Samsung Çalışanı 8 Binden Fazla Telefon Çaldı! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Bir Samsung Çalışanı 8 Binden Fazla Telefon Çaldı!

Anasayfa
Teknoloji Bir Samsung Çalışanı 8 Binden Fazla Telefon Çaldı!
samsung-çalışanı-binlerce-telefon-çaldı

Yaklaşık 7 yıldır Samsung’ta çalışan bedensel engelli bir işçi, şirketten 8 binden fazla akıllı telefon çaldığı gerekçesiyle tutuklandı. Kişinin hırsızlık faaliyetlerini iki yıl boyunca sürdürdüğü öğrenildi.

İsmi Lee olan engelli arkadaşımızın cihazları, Samsung’un Güney Kore’de Suwon şehrinde bulunan üretim merkezinden çaldığı belirlendi. Lee, şirketten 8.474 adet akıllı telefon çalma ve bunları satma gerekçesiyle tutuklandı.

Suwon şehrinde bulunan üretim merkezinde üretilen akıllı telefonlar, buradan distribütörlere ve mağazalara satılmak üzere yola çıkıyordu. Lakin, Lee telefonlar satışa çıkmadan bir kısmını kendine ayırıyordu. Lee arkadaşımızın bu telefonları çaldığı, piyasaya henüz sürülmeyen akıllı telefonlar Vietnam’a doğru yoldayken anlaşıldı. Ayrıca Lee’nin 2014-2016 yılları arasında hırsızlık girişimlerini sürdürdüğü ve Samsung gibi büyük bir firmanın 2 yıl boyunca bunu anlamadığı ortaya çıktı.

Bedensel engelli Lee’nin, çaldığı telefonlardan yaklaşık olarak 800 milyon Won (yaklaşık 2.5 milyon Türk Lirası) elde ettiği belirlendi. Yukarıda belirttiğimiz gibi Samsung firmasının Lee’nin hırsız olduğunu anlamamasının sebebi, telefonları kaçırdığı esnada Lee’nin tekerlekli sandalye kullanıyor olmasından dolayı X-ray cihazlarına girmemesiydi.

Polisin raporlarına göre Lee çaldığı paraların bir kısmını kumar oynayarak harcamış. Aslında bu durum, Samsung firmasının yaşadığı ilk skandal değil, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz şubat ayında da şirketin patronu Lee Jae-yong rüşvet ve denizaşırı varlık gizleme gibi suçlarla davalık olmuştu. İki skandaldaki başrol arkadaşlarımızın isimlerinin de Lee olması açıkça bizi şaşırttı.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

2 1 0 0 0 0

“Bir Samsung Çalışanı 8 Binden Fazla Telefon Çaldı!” üzerine 1 yorum

  1. Sinan Duran says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR