Home / Teknoloji / Bing Kullananlar Artık Para Kazanacak!

Bing Kullananlar Artık Para Kazanacak!

Önde gelen firmalardan Microsoft, yıllardan beri kullanıcıların Bing’i kullanması için çalışmalar yapıyor, ancak aşikar olan bir durum var ki Google amcamızın yanında pek başarılı olduğu söylenemez. En son çare düşünmüşler, taşınmışlar ne yaparız da Bing arama motorunu Google’ın önüne geçiririz demiş olmalılar ki, Bing kullanan kullanıcılara para kazandıracak bir sistem geliştirmişler.

Sistem herhangi bir kullanıcının Bing üzerinden aradığı her içerik için 3 puan veya Microsoft Store’da harcadığı her “1 pound” için 1 puan almasını sağlıyor. Kişisel, bireysel bir kullanıcı günde en fazla 30 puan kazanabilir. Alışveriş yapmak istemiyorsanız ve sistemden puan elde etmek istiyorsanız, Bing üzerinden her gün 10 arama yaparak kasanıza 30 puan ekleyebilirsiniz. Üstelik Microsoft 15 Ağustos tarihine kadar kazanılan puan sayısını iki katına çıkaracağını, lakin bunun için bir şart olduğunu ve bu şartın Microsoft Edge tarayıcısını kullanmanız gerektiğini belirtti. Yani Microsoft Edge üzerinden Bing tarayıcısını kullanırsanız her gün 60 puan kasanıza koyabileceksiniz. Bir ayda 500 puanı geçmeyi başardığınızda o ay için 60 puan sınırını 150’ye çıkaracağını duyuran Microsoft, bu şekilde Bing arama motorunu kullanıcıların tercih etmesini sağlıyor.

İyi hoş tamam da puanları topladık sonra? Puanlarla neler yapıldığını merak ediyorsanız, hemen söyleyelim. Öncelikle bu puanları paraya çeviremezsiniz, ancak Xbox hediye kartları, ücretsiz filmler, Skype Kredisi gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Peki bu konuda sizin görüşünüz ne, sizce Google amcayı bırakıp Bing kullanılmaya değer mi?

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

About Ercan Asilzade

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Check Also

Yeni Macbook Air ve iPad Pro Alınır Mı?

Apple yeni cihazlarını kısa süre önce tanıttı ve satışa sunmaya başladı bile. Apple Türkiye ise …

3 comments

  1. Google’ın anket doldurup para vermesinden sonra, bing’in bu atağı bence çok normal artık eskisi kadar kullanılan bir arama motoru değil çünkü. Biraz olsun kullanıcı kazanmak için bunları yapmasıda güzel. Para kazanmak için kullanmaya değer

  2. Her halükarda google kat be kat üstün be abicim kullanıcıların sadece ufak bir bölümünün bu işle uğraşacağını düşünüyorum diğer türlü binge dönen büyük bir kitle olmaz

  3. Microsoft yine son demlerini yaşıyor en son Lumia serisinde teşvik edici şeyler yapmıştı ama nasip olmadı bu adamlara kazanmak be aldıkları her şirketi batırdılar .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.