fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Bilimin Dediğine Göre Burun Karıştırmak Çirkin Değil, Tam Tersine Çok Faydalı!

Anasayfa
Eğlence Bilimin Dediğine Göre Burun Karıştırmak Çirkin Değil, Tam Tersine Çok Faydalı!
burun-karıştırmanın-faydaları

Eski günleri hatırlayın. Toplum tarafından dayatılan ‘ayıp, burun karıştırılmaz’ baskısı, çocukluğumuzdan beri burnumuzu gizli saklı karıştırmamıza sebep olmuştu. En azından birkaçımızın öyle olmuştu. Bilim ise burnunu karıştıranların aslında pek de iğrenç olmadığını, hatta sağlıklı bir işlem yaptığını söylüyor.

Burun karıştırma işlemi, dışarıdan bakıldığında pek ilgi çekici görünmüyor olabilir. Lakin bu konu üzerinde yapılan araştırmalar, burnunu karıştıran insanların daha sağlıklı olduğunu ortaya koydu. Uzmanlar özellikle de ebeveynlere bir uyarıda bulunarak, çocuklarına burunlarını karıştırırken engel olmamalarını söylüyor. Buradan çocuklara da seslenmek istiyoruz.”Abartmayın”.

burun-karıştırmak-çok-yararlı

UYARI! Bu paragraftan sonra bahsedeceğimiz konu mide bulandırıcı gelebilir. Midesi kaldırmayacak olan arkadaşlar lütfen devamını okumasın. Lakin mideniz sağlamsa buradan itibaren okumaya devam edin.

Prof. Friedrich Bischinger’e göre burnumuzdan çıkan kuru kalıntıları yemek, bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor. ‘Burun, bakterilerin biriktiği bir filtre görevi görüyor. Burada biriken kuru kalıntılar bağırsağınıza indiğince, bir nevi ilaç görevi görüyor.’ diyen Bischinger, mukusun iyi bakteriler bakımından zengin olduğunu ve bu bakterilerin dişlere yapışarak çürüklere neden olan bakteri önlediğini belirtti. Hatta mukusun bu faydasından sonra uzmanların, sümüğü diş macunu yapımında kullanma fikri üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Sakin olun daha çalışıyorlarmış arkadaşlar. Hemen diş macunlarını atmaya kalkmayın. Bu atacakları adım ne kadar doğru ne kadar yanlış, yorumlarda fikirlerinizi bekliyoruz.

Unutmadan değinelim Amerikan Mikrobiyoloji Derneği’nin elde ettiği bulgular, sümüğün solunum enfeksiyonlarını, mide ülserini hatta HIV’i bile önlediğini gösteriyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 2 0 0 0 0

“Bilimin Dediğine Göre Burun Karıştırmak Çirkin Değil, Tam Tersine Çok Faydalı!” üzerine 1 yorum

  1. Gökmen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR