Bilgisayar Fan Isınması? - DC-Tekno
Kapat

Bilgisayar Fan Isınması?

Anasayfa
Donanım Bilgisayar Fan Isınması?

Bilgisayar Fan Isınması konusunu ele alarak sizler için öncelikle çok sık karşılaştığınız bilgisayarlarda fan ısınma durumunu değerlendirmek istiyoruz. Bilgisayarlarda…


Bilgisayar Fan Isınması konusunu ele alarak sizler için öncelikle çok sık karşılaştığınız bilgisayarlarda fan ısınma durumunu değerlendirmek istiyoruz. Bilgisayarlarda genel olarak fan ısınma durumu olmamaktadır. Fakat leptop bilgisayarlarda bu doğruyu kanıtlamaktadır. Çünkü  diz üstü bilgisayarlar  masa üstü bilgisayarlara oranla pcleri uzun bir süre açık kaldıklarında fan ısınma durumunu ortaya çıkartırlar. Bu durumda oldukça zorlaşan bilgisayarlar çok fazla ağırlaşır ve hatta diz üstü bilgisayarınızın bilmeden de olsa bataryasını bozmuş yada yakmış olursunuz.

Bilgisayar Fan Isınması olasılığı genelde diz üstü bilgisayarlarda daha yüksek olarak bilinmektedir. Çünkü diz üstü bilgisayarlar kasmaya gelmeyen hassas ürünlerdir. Bu nedenle örnek verecek olursak bir Metin 2 online oyunu oynamaya başlayın yaklaşık 15-20 dakika içerisinde bilgisayarınızın fanı ısınmaya başlayacak ve hatta bilgisayarınız bu ısınmadan dolayı kendini kitleyecektir. Bunların yaşanmaması ve fanın normal bir şekilde çalışması için ise sadece yapmanız gereken tek şey diz üstü bilgisayarlarınıza fazla yüklenmemeniz olacaktır. Fakat fan ısınmasını çözemiyorsanız hava deliklerini temizleyerek ısınmayı da önleyebilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR