fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Başkan Trump’ın Kullandığı O Muhteşem, Tüm Arabalar!

Anasayfa
Eğlence Başkan Trump’ın Kullandığı O Muhteşem, Tüm Arabalar!
donald-trump-ve-kullandığı-arabalar

Donald Trump; Amerika Birleşik Devletleri başkanı yıllar boyunca birbirinden güzel arabalar kullanmış, ve anlam veremediğimiz kadar araba değiştirmiştir.

Amerika Birleşik Devletlerinin en enteresan başkanı olmaya aday olan Donald Trump, aynı zamanda da Amerika’nın güçlü inşaat firmalarından birinin sahibi. Durum böyle olunca, 45. Amerika Başkanı’nın en ufak olayı bile zamanında fazlasıyla gündem olmuş. Donald Trump, geçtiğimiz cumartesi günü Reuters’a verdiği röportajda arabalarla ilgili konulara değindi. “Araba sürmekten hoşlanıyorum, ancak artık araba kullanamam” diyen başkan, bu cevabın ardından, bu yıla kadar hangi arabaları kullandığı sorusunu akıllara getirmiş oldu. En azından bizim için…

Başarıyla dolu bir hayatı bulunan başkan, bu yüzden de her zaman gündemde kalmayı başarmış bir kişi. Bloomberg’in yaptığı araştırma, Donald Trump’ın bir dönem kullandığı veya bindiği tüm arabalarla tanışmamızı sağladı.

2007 model Ferrari F430 F1 Coupe

Başkanın dünyanın diğer başkanlarından farklı olduğunu gösteren nam-ı diğer araba. Trump bu aracı 2007’de satın almış ve üzerinde yalnızca 2400 kilometre yol yapmıştır. Normalde 490 beygirlik V8 motoru olan araç, 200 beygir gücünde ekstra güç eklenmiş.

ferrari-f430-f1-coupe

1997 model Lamborghini Diablo VR Roadster

529 beygirlik V12 motoru ile donatılmış araç, Eylül ayında Ebay’den 460.000 dolara satıldı. 1990 ile 2001 yılları arasında yapılan bu modelin en önemli özelliği, saatte 200 mil(320km/s) sınırı aşan ilk araç olmasıydı.

lamborghini-diablo

1956 model Rolls-Royce Silver Cloud

Trump, gençken tam bir Rolls-Royce hayranıymış bunu anlayabildik, 1956 model Silver Cloud ile de bunu tescilliyor. Dört vitesli otomatik şanzıman ve üst düzey malzemelerle donatılmış altı silindirli araç, saatte 100 mil(160 km/s) hız sınırını aşabiliyordu.

rolls-royce-silver-cloud

1998 model Cadillac Trump Golden Series Limuzin

Cadillac, 1980’li yıllarda Trump’a bir dizi özel limuzin yapmayı kabul etti. Normal limuzin fiyatının 4-7 katına denk gelen limuzinler, Trump için kabul edilebilir miktarlardaydı.

codillac-trump-golden-series-limuzin

2015 model Rolly-Royce Phantom 

Trump, başkanlık görevini üstlenmeden hemen önce sürekli bu arabayı kullanıyordu. 500.000 dolarlık özel araçta 453 beygirlik V12 motor ve altı vitesli şanzıman bulunuyor. Adeta bir uçak…

rolly-royce-phantom

Trump için özel tasarlanmış Cadillac Limo “The Beast”

Trump’ın şu anda kullandığı 1.5 milyon dolarlık özel korumalı başkanlık aracı. Aracın rokete karşı savunmalı olduğu söyleniyor. Her türlü arbedenin içerisinden çıkacak sağlamlıkta olan araç, dünyanın en sağlam arabalarından birisi olabilecek hiç yoktan o listeye girebilecek bir araç.

codillac-limo-the-beast

Mercedes-Benz SLR McLaren

617 beygirlik muhteşem bir araç daha. Mercedes ile Mclaren’ın 2003-2010 yılları arasında ortaklaşa ürettiği süperşarjlı V8 motorundan güç alan araba, 0-100’e yalnızca 3.4 saniyede çıkabiliyordu. Araba saatte 200 mil(354 km/s) hız sınırına çıkabiliyordu.

mercedes-benz-slr-mclaren

Trump’un kullandığı arabaları listeledik. İlerleyen zamanlarda diğer başkanların arabalarını da liste şeklinde sunabiliriz. Takipte Kalın, Sağlıcakla!

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

“Başkan Trump’ın Kullandığı O Muhteşem, Tüm Arabalar!” üzerine 2 yorum

  1. Hayri Kırşan says:
  2. İsmail Can Memiş says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR