Başkan Trump, Google'a Verilen Cezaya Tepki Gösterdi - DC-Tekno
Kapat

Başkan Trump, Google’a Verilen Cezaya Tepki Gösterdi

Anasayfa
Teknoloji Başkan Trump, Google’a Verilen Cezaya Tepki Gösterdi

ABD Başkanı Donald Trump, Google’a Avrupa Birliği tarafından verilen cezaya tepki gösterdi ve bu cezanın yersiz bir ceza olduğu uyarısında bulundu. Başkan Trump, Google’a uygulanan 5 milyar dolarlık ceza dolayısı ile AB’yi uyardı ve ABD’nin olumlu ticaret yasalarından yararlanmalarının önüne geçecek olduğunu sert bir tweet ile belli etti. Avrupa Birliği’nin Google’ı ve ABD’yi 5 milyar dolar daha tokatladığını açıklayan Başkan Trump, bunu engellemek adına çalışacak olduklarının açıklamasını yaptı.

Trump, “Size demiştim! Avrupa Birliği, en büyük şirketlerimizden biri olan Google’dan 5 milyar dolar tokatladı. Gerçekten de ABD’yi sömürüyorlar. Ancak bu çok uzun sürmeyecek!” ifadelerini kullandı.

Google: Temyiz Edeceğiz

Google’dan yapılan açıklamada ise kararın temyiz edilecek olduğu ve temyiz edilmesi ile ilgili ”Android herkese daha fazlasını sundu. Daha azını değil” açıklamasında bulundu. Başkan Donald Trump’ın 5 milyar dolarlık ceza sonrasında yetkililerin Google ile iletişime geçtikleri iddia edilirken, basında çıkan haberlerde Avrupa Birliği’nin bu cezayı haksız yere verdiği ve Trump’ın bu tür cezaları engellemek adına AB’ye çok ağır cezalar ve yaptırımlar uygulayabilecek olduğu iddia edildi.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR