Aydın: Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat Etmeli - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Aydın: Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat Etmeli

Anasayfa
Teknoloji Aydın: Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat Etmeli

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nural Aydın, akıllı cep telefonu kullananların bel, baş ve boyun bölgelerinde ağrılar yaşanmasını engellemek için akıllı cep telefonu kullanırken dikkatli olmaları gerektiğini önerdi. Türkiye’de ve dünyada artık 5 yaşında çocukların dahi elinde olan akıllı telefonların dikkatli kullanılmasını öneren Aydın, baş ve boyun ağrıları ile bel ağrılarının yaşanmasını engellemenin bazı çözüm yolları olduğunu savundu.

Akıllı telefonların kullanılırken baş bölgesinin eğilmemesi ve telefonların dik bir pozisyonda tutulmasını öneren Aydın, eğer ki akıllı telefon kullanıcısı tarafından cihaza göre kafa pozisyonu uygulanır ise boyun düzleşmesi ve fıtık, ağrı ve benzeri sorunların ortaya çıkabilecek olduğunu savundu.

Mutlaka Kontrollü Kullanın

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nural Aydın, akıllı telefonların mutlaka kontrollü bir şekilde uzun saatler sabit pozisyonda durmadan kullanılmasını önerirken, sabit konumda duran omurgaya çok ağır yüklerin bindiğini, bunun ise beraberinde ciddi sıkıntıları getirdiğini açıkladı. Omurga ağrılarının ve bel ağrılarının akıllı telefonlar dolayısı ile olabilecek olduğunu belirten Aydın, bu konuda vatandaşların temkinli ve dikkatli olmasını önerdi.

28 yaşında olan Rojda, uzun yıllardan beridir teknoloji hayatı ile iç içe yaşıyor.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR