Ay Üzerine Bir Maden Üssü Kurulacak! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Ay Üzerine Bir Maden Üssü Kurulacak!

Anasayfa
Teknoloji Ay Üzerine Bir Maden Üssü Kurulacak!
ay

Dünya’daki madenler yavaş yavaş tükenmekte. Bununda farkında olan Moon Express Ay üzerine bir maden üssü kuracağını açıkladı.

Moon Express, MX Robotic Explorers adında robotlar üretip Ay’a göndereceğini ve bu robotların Ay’da sürekli mineral ve değerli madenleri çıkartacağını açıkladı. Bu işin kendilerine çok iyi bir geri dönüş vermesini bekleyen Moon Express, Ay’a gidiş ve dönüş için MX-1E adında özel bir uzay aracı da hazırlamakta.

Aracın sadece 30 kilogram alabileceği, Ay’ın farklı noktalarına iniş yapabilme yetisine sahip olabileceği ve bu şekilde maden noktalarına yakın yerlere konumlanabileceği söyleniyor. Ama sadece söyleniyor. İniş yaptığı noktada çıkarılmış madenleri toplayarak Dünya’ya geri getirmesi planlanan uzay aracı, projenin ilerleyen tarihlerinde daha da geliştirilerek 30 kilogram olan kapasitesi arttırılacak. Moon Express’in, 2020 yılında Ay üzerindeki madencilik faaliyetini başlatmak üzere düğmeye basacağı iddia ediliyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR