fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Astronot Scott Kelly’nin DNA’sı Değişti

Anasayfa
Uzay Astronot Scott Kelly’nin DNA’sı Değişti

NASA astronotu Scott Kelly uzayda en uzun kalan isimlerin en başında yer alıyor. Tam olarak 342 gün aralıksız olarak Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görev yapan ve yüksek radyasyona maruz kalan NASA astronotu Scott Kelly’nin uzay macerasının toplamda 500 günü aştığı ve 500 günden fazla uzayda kaldığı biliniyor.

NASA ise olası sağlık sorunlarının olabilecek olduğu riski, dünyaya adapte süreci gibi etkenleri göz önüne alarak Kelly’nin dünyaya 500 günlük kesintili uzay görevinden sonra 342 günü kesintisiz tamamlamasının ardından kalıcı olarak dönmesine karar vermişti.

DNA İncelemesi Yapıldı

Bu anların ardından aylar geçmesi ile birlikte NASA astronotu Scott Kelly’nin DNA’sının değiştiği, kardeşi ile üzerinde yapılan incelemelerde bunun belirgin şekilde fark edildiği açıklandı. %7 oranında DNA’sı değişen Kelly, herhangi bir şekilde kendisi bu değişimden görünür olarak etkilenmeyecek, olası durumlara karşı NASA yine bile önlemler aldıklarını ve tam taramalara devam edecek olduklarını açıkladı. Kelly’nin NASA bünyesinde çalışmaya devam ettiği ve aktif olarak dünyada görevlerini sürdürdüğü, yapılan incelemenin amacının ise geleceğe dönük olduğu açıklandı.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR