Kapat

Apple Siri İçin Mühendis Sayısını Arttırdı

Anasayfa
Teknoloji Apple Siri İçin Mühendis Sayısını Arttırdı

Apple, son yılların en başarılı yapay zekalı sesli asistanlarından birisi olan Siri ile ilgili olarak 31 Mart tarihi itibari ile 161 mühendis ve geliştiriciyi işe aldıklarını açıkladı. Apple yönetimi tarafından basına pek fazla yansıtılmadan yapılan bu alımların nedeni ile ilgili olarak ise son dönemde Apple‘ın Siri adlı sesli yapay zekalı asistanının geri kalması gösteriliyor.

Google Home ve Amazon Alexa adlı sesli asistanların piyasaya sunulması ile birlikte artan rekabet ortamında Siri’nin daha fazla özellik kazanmasına yönelik adım atmak istemesinden dolayı 161 kişiyi işe aldığı belirtildi. Apple bu adımı ile birlikte Siri’nin yeniden kodlanmasına yönelik adım atabilecek olduğu gibi, yeni özelliklerin Siri‘yi aktif kullanan Apple kullanıcıları için oldukça fazla önem taşıdığı biliniyor.

Nasıl Özellikler Gelecek Merak Konusu

Siri son dönemde yeni güncellemeler ile birlikte daha fazla gelişmiş bir sesli asistan olmasına rağmen sürekli olarak gelişen yapısı, yapay zekalı olmasından dolayı kullanıcısının sesini algılaması ve cihazlarda hayat kurtarıcı olarak yerini alması ile dikkat çekiyor. Türkçe dil seçeneğine sahip olan Siri’nin yeni özelliklerinin nasıl olacağı ise merak konusu.

19 yaşındayım, çocukluğumdan bu yana hep teknolojik ürünlere ve akıllı telefonlara ilgi duyardım, şimdi ise kendimi teknoloji haberlerini paylaşan bir üniversite öğrencisi olarak bulmuş durumdayım.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR