App Store, İran'da Engellendi - DC-Tekno
Kapat

App Store, İran’da Engellendi

Anasayfa
Teknoloji App Store, İran’da Engellendi

App Store ile ilgili son dakika gelişmesi yaşanıyor. App Store ile ilgili olarak Apple’ın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada İran’da kullanımın engellendiği ve bugünden itibaren kullanıcıların Apple’a ait olan cihazlardan veya diğer cihazlardan App Store’a ulaşamayacak oldukları açıklandı.

Apple tarafından alınan ciddi yasaklamanın ardında yatan sebep olarak ise şirketin siyasi olarak bu kararı aldığı iddia edildi. Apple’ın aldığı bu siyasi kararın arkasında yatan nedenler ve kişiler bilinmezken, resmi olarak İran sınırları içerisinde hiçbir Apple cihazının Apple tarafından satılmadığı ve kaçak olarak milyonlarca cihaz satışları yapılabiliyor.

Apple’ın Aldığı Önlem İran Erkeklerini Vurdu

İran’da en çok Apple marka cihaz kullanan kişilerin erkekler oldukları iddia ediliyor. İranlı kadınların bir kısmının ise Apple marka cihazlar kullandıkları ve cihazların hükümet tarafından resmi olarak satışına izin verilmediği, Apple’ın aynı şekilde ülkeye cihaz girişlerini yapmadığı biliniyor.

Apple tarafının siyasi aldığı bu kararın tarihte ilk kez İran yönetimine karşı ülkenin geneline uygulandığı, yasağın süresinin ise açıklanmadığı belirtildi.

19 yaşındayım, çocukluğumdan bu yana hep teknolojik ürünlere ve akıllı telefonlara ilgi duyardım, şimdi ise kendimi teknoloji haberlerini paylaşan bir üniversite öğrencisi olarak bulmuş durumdayım.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR
x