Kapat

Antutu Testlerinin Lideri HTC U11 Oldu!

Anasayfa
Mobil Antutu Testlerinin Lideri HTC U11 Oldu!
antutu-benchmark

Antutu testlerinde iPhone 7 Plus ve Galaxy S8 gibi cihazları geçerek birinci olan telefon HTC U11 oldu!

Bu uygulama, akıllı telefonları birçok yönden test ederek, performansını puan olarak veren bir uygulama. Bu sene içerisinde yapılan Antutu testlerinde genellikle en iyi performans gösteren iPhone 7 Plus’tı. Fakat Mayıs ayı içerisinde yapılan testlerden en çok puanı alan HTC’nin yeni modeli U11 oldu. HTC U11 modelinin liderliği kaptığı testlerde ilk 10 sırada ise hiç beklenmedik telefonlar var.

En iyi ortalamayla HTC U11, Antutu’nun genel performans testinde iPhone 7 Plus’ı geçerek ortalama 180,079 puan ile birinci sırada yer aldı. iPhone 7 Plus 174.299 puan ile ikinci sıraya gerilerken Xiaomi Mi 6 172.494 puan alarak üçüncü sırada yer alırken, dördüncü ve beşinci sırayı ise Galaxy S8 ve S8 Plus kardeşler paylaştı. iPhone 7, OnePlus 3T, OnePlus 3, LeEco Le Pro3 ve LeEco Le Max 2 ilk onda yer alan diğer cihazlar oldular.

Yalnız önemli bir noktaya değinmek istiyoruz. Henüz yeni çıkan OnePlus 5 listeye eklenince sıralamanın nasıl değişeceği merak konusu. Testlerde Xiaomi Mi 6 ve Galaxy S8 / S8 Plus’ın iPhone 7’den daha iyi bir performansa sahip oldukları görülüyor. iPhone 7, iOS 10.3 güncellemesinden sonra nedense çok kötü bir düşüş yaşadı. Bu teste aslında gelen güncellemenin iPhone 7 modelini kötü yönde etkilediğini, yavaşlattığını gösteriyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR