Kapat

Anamur’da Yaşanan Orman Yangınını NASA Uydusu Görüntüledi

Anasayfa
Teknoloji Anamur’da Yaşanan Orman Yangınını NASA Uydusu Görüntüledi
anamur-da-yangın

Geçtiğimiz günlerde Mersin’in Anamur ilçesinde yaklaşık 200 hektarlık bir bölge yangına maruz kalmıştı. NASA’nın İnternet sitesinde yayınlanan uydu görüntülerinde ise bu yangının fotoğrafı da yer aldı.

NASA’nın resmi internet sitesinde orman yangınları ile ilgili kısımda 1 Temmuz tarihinde Mersin/Anamur ilçesinde başlayan ve ortalama 200 hektarlık bir alana zarar veren yangına ait uydu fotoğrafı yer aldı.

Yangının resmini çeken Aqua uydusu, aynı zamanda dünyanın neresinde olursa olsun oluşan orman yangınlarının fotoğraflarını da çekiyor.

Fotoğrafın 3 Temmuz tarihine ait olduğu belirtilirken “Türkiye’de, Toros Dağları’ndaki yangından çıkan duman bulutu, NASA’nın Aqua uydusu tarafından görüntülendi. Duman bulutu Türkiye’nin Akdeniz kıyısında yer alan güney bölgesindeki ili Mersin’de çıkan yangınlardan kaynaklanıyor” şeklinde bir ibare konuldu.

1 Temmuz tarihinde Anamur Asmaca mevkinde başlamış olan orman yangını, rüzgarın da etkisiyle hızlı şekilde yayılmıştı. Riske girilmemesi için bazı mahalleler boşaltılmıştı. Şuan için hasarın ise 200 hektarı geçtiği belirtilmekte.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR