fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Akıllı Telefon Fiyatları Ucuzladı!

Anasayfa
Mobil Akıllı Telefon Fiyatları Ucuzladı!
akıllı-telefon-fiyatları-ucuzladı

Bildiğiniz üzere 2016 yılında alınan karar ile birlikte, akıllı telefonlara TRT bandrolü adı altında ek ücret alınmaya başlanmıştı. Bugün itibariyle ile böyle bir ücret söz konusu değil.

TRT bandrolü adı altında alınan ek vergiler bugün alınan karar ile birlikte kaldırıldığı açıklandı. Peki ne değişti? Akıllı telefon almak isteyenler için bütün telefonlar 200 TL ucuzladı.

Akıllı telefonları yüzde 6, tabletlerin yüzde 2 zamlandığı bu ek vergi uygulaması kaldıran bakanlık kullanıcılara müjdeli bir haber vermiş oldu. Gelen bu haber herkesin yüzünü güldürdü.

Milletvekili Barış Yarkadaş bu uygulamanın gereksiz olduğunun altını çizerek, avukatları vasıtasıyla, Danıştay’a başvurarak kullanıcıların hakkını savunmak için önemli bir hamleye başvurdu.

Uzun bir sürenin ardından Danıştay kararını açıkladı. Milletvekili Barış Yarkadaş‘ın başvurusu sonrası alınan karar üzerine Bakanlık, akıllı telefonlardan ve iPad’lerden, kişisel bilgisayarlar ve diğer tabletlerden TRT’ye aktarılmak üzere bandrol ücreti olarak alınan ek vergi uygulamasına son verdiğini kamuoyuna duyurdu.

Akıllı telefon fiyatlarının 200 TL düşeceğini belirten Barış Yarkadaş, uygulanan bu fazla ek verginin kaldırılması ile birlikte milletin cebinde 500 bin TL fazladan kalacağının da altını çizdi. Peki şu ana kadar ödenen ücretler için ne olacak derseniz; onun hakkında herhangi bir bilgiye maalesef sahip değiliz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR