fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Admatic Reklam Firması Hakkında Herşey!

Anasayfa
Wordpress Admatic Reklam Firması Hakkında Herşey!
admatic reklam firması hakkında herşey

Admatic Nedir; Kısaca İnternet Reklamcılığı diyebiliriz.

Web site sahipleri olarak, blog yazarak para kazanmak adına bir çok girişimimiz oluyor. Tabi bu girişimlerin ilk adımı da genelde Adsense üzerine oluyor.

Tabi eğer Google Adsense Onaylatma işleminde başarısız olduysanız, alternatiflere yönelmeyi denemişsinizdir.

Ya da adsense reklam kazancı size yeterli gelmedi ise adsense alternatifi reklam firması ile çalışmayı da düşünüyor olabilirsiniz.

Alternatif olarak adsense gibi güvenilir bir firma bulmak oldukça zor. Yurt dışı şirketlere tam olarak güvenemiyoruz çünkü ödeme yapılmadığı zaman hakkımızı aramak oldukça zor oluyor. Bu nedenle yerli şirketler ile anlaşmak daha mantıklı.

Burada ise devreye direk Admatic giriyor. Bana Göre en güvenilir yerli internet reklamcılığı sağlayan firma Admatic.

admatic-alternatifi-siteler

Ödeme Yöntemi,mantığı nedir?

Örneğin kasım ayı boyunca reklamları sitenizde yayınlıyorsunuz. Günlük olarak kazancınızı admatic panelinizden takip ediyorsunuz.

Diyelim kasım ayı boyunca yayınladığınız reklamlardan toplamda 50.05 TL kazandınız. Mayıs ayının ilk günü paneliniz deki hesabım menüsünden kasım ayındaki kesinleşmiş kazancınız beliriyor. Aralık ayının sonunda da hak ettiğiniz para hesabınıza geçiyor.

Hangi günler ödeme yapılıyor?

Ayın 25’i ile 30’u arasında herhangi bir gün olarak belirliyor. Bu günlere de uyuyorlar. AdMatic ile çalışanların parasının hiç bir zaman diğer aya sarktığını da görmedik.

Nasıl ödeme yapılıyor?

Ödemeleriniz banka hesabınıza yapılıyor. Paypal ödemesi yok.

AdMatic Ödeme Alt Limiti Nedir?

AdMatic’te ödeme alt limiti 50 TL olarak belirlenmiş. Bakiyeniz 50 TL’yi geçince ödeme almayı hak ediyorsunuz.

Ödemelerde Kesinti Yapıyor mu?

Ödemelerde yayıncıya size bir kesinti yok. Yani diğer reklam şirketleri gibi “Sen 100 lira kazandın ama biz bunun 20 lirasını vergi olarak kesip sana 80 lira ödeyeceğiz.” denmiyor.

Panelinizde hak ettiğiniz miktar ne kadar ise, hiçbir kesinti yapılmadan aynen yatıyor. Benim anladığım kadarıyla eCPM oranları belirlenirken, en başta vergi payı da hesaba katılıyor.

Çünkü yasal olarak fatura kesemeyen yayıncılardan gider pusulası adı altında bir miktar vergi kesintisi yapılır. AdMatic bunu en başta yapıyor. Yani sizden en başta kesiyor ve diğer kalan sizin hak ettiğiniz.

AdMatic Hangi Reklam Türlerini Kullanıyor?

Mobil Interstitial: Sitenize sadece mobil cihazlarla (akıllı telefon, tablet) giren ziyaretçilere gösterilen, ekranı tamamen kaplayan reklam türüdür.

Her ziyaretçiye günde en fazla üç kere çıkıyor. Aynı ip deki ziyaretçiye gün içerisinde üçten fazla gösterildiğini söyleyebiliriz.

Web Interstitial: Sadece Masa üstü veya diz üstü bilgisayardan sitenize giren ziyaretçilere gösterilen, ekranı tamamen kaplayan reklamlardır. Bu reklamlar afiş, video, form vb. çeşitli şekillerde gösteriliyor. Her ziyaretçiye günde en fazla üç kere gösteriliyor.

Scroll Ad 300×250: Sitenizin sayfasını biraz aşağı indirdiğinizde sağ altta eski MSN bildirim pencereleri gibi çıkıp biz moruklara nostalji yaşatan reklam türüdür.

Sayfayı aşağı kaydırınca çıkar, yukarı kaydırınca kaybolur.  300×250 px boyutundadır. Ayrıca kapatmak için düğmesi de mevcut. Her sayfada çıkan bir reklam türü.

Image Plus (Beta): Bu reklam türü şimdilik deneme aşamasında. Site içeriklerinize entegre ettiğiniz görsellerin içinde beliren reklamlardır. Merkeze aldığımız görselleri zorla sola kaydırıyor. Reklam yüklemeleri uzun sürüyor. Pek kullanışlı değil. Her resimde çıkmıyor.

Masthead (970×250) Beta: Header ile içerik alanı arasına büyük bir alanı kaplayan reklam türü. Genelde videolu tanıtımlar yayınlanıyor. Youtube, bu reklam türünü bolca kullanıyor.

InRead Beta: Bu da test aşamasında bir reklam türü. Yazı içeriklerinize ekleyebiliyorsunuz. Reklam kodunu nereye eklediyseniz, ziyaretçi o alana geldiğinde aşağıya doğru açılarak ziyaretçiye sürpriz yapıyor diyebiliriz. 🙂

AdMatic Reklamlarının Site Hızına Bir Etkisi Var Mı?

Hayır yok diyecek kadar az etkiliyor.

AdMatic Reklamları Hangi Sektöre Yönelik Reklamlar Yayınlıyor?

Sadece bilinen markaların bilinen reklam kampanyalarını yayınlıyor. Gayet güzel,rahatsız etmeyen, kaliteli reklamlar sunuluyor.

AdMatic Reklamlarının AdSense’e Bir Etkisi Var mı?

AdMatic reklamlarının Adsense’e hiç bir etkisi yok. Aynı anda hem adsense hemde admatic kullanabilirsiniz.

Admatic ile Ne Kadar Kazandırır ?

eCPM bazlı ölçümleriyle kazancımız belirleniyor. Tüm reklam birimlerini kullandığınızı varsayarsak günlük 10k gösterime aşağı yukarı 25-30TL arası bir fiyat kazanabilirsiniz.

AdMatic Tıklama Başına mı, Gösterim Başına mı Ödeme Yapıyor?

Gösterim başına ödeme yapılıyor. Tıklamaların kazanca bir etkisi yok.

AdMatic Kaç Gösterime Ne Kadar Ödeme Yapıyor?

Admatic kazanç ölçüm birimi olarak eCPM’i kullanıyor. Kazançlarınız 1000 etkin gösterime göre belirleniyor.

 • Interstitial (Desktop) reklam modeli için 1000 gösterime minimum 1,20 TL veriyor.
 • Interstitial (Mobile) reklam modeli için 1000 gösterime minimum 0,50 TL;
 • Scroll ad reklam modeli için 1000 gösterime 0,10 ila 0,50 TL arasında değişen miktar veriliyor.
 • Image Plus reklam modeli için de 1000 gösterime minimum 0,60 TL veriyor.
 • Masthead reklam türü için de 1000 gösterim başına minimum 1,00 TL olarak belirlenmiş.

Admatic Nasıl Kullanılır?

 • AdMatic’e Nasıl Kayıt Olunur?

Kayıt için bu adrese gidiyoruz. Yukarıdaki menüden Yayıncı yazısına tıklıyoruz. Karşımıza çıkan panelden Yeni Hesap Oluşturun butonun basıyoruz. Formu doldurup Kayıt Ol butonuna basıp onay sürecini beklemeye başlıyoruz.

 • AdMatic Onayı Ne Kadar Sürer?

En geç bir hafta olarak belirtilmiş fakat en fazla 2-3 gün içerisinde inceleme süreci tamamlanıyor.

 • AdMatic Hangi Tür Siteleri Kabul Ediyor?

Pornografik içerikler barındırmayan siteler harici hepsini kabul ediyor diyebiliriz.

Kişisel blog, teknoloji, moda, finans, spor, haber vb. türde kaliteli siteleri anında onaylıyorlar.

NOT: Herhangi bir reklam amaçlı bu yazıyı paylaşmadık. Sadece daha fazla bilgi edinmeniz açısından bu yazıyı paylaştık. Emeğimize Saygı Lütfen. TEŞEKKÜRLER.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 1 0 1 1

“Admatic Reklam Firması Hakkında Herşey!” üzerine 17 yorum

 1. Tarık says:
 2. Adem says:
  • Deniz Işın Coşkuner says:
 3. sharksEn says:
 4. buğrahan says:
 5. isacotur says:
 6. Kemal says:
   • Kemal says:
 7. MSP says:
 8. enes says:
 9. Hakan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR