ABD'de ''kripto para'' soruşturması başladı - DC-Tekno tablanca.com - tablanca Kaynaklar ve Bilgiler.
Kapat

ABD’de ”kripto para” soruşturması başladı

Anasayfa
Teknoloji ABD’de ”kripto para” soruşturması başladı

Louisiana Eyalet Başsavcılığı tarafından başlatıldığı iddia edilen kripto para soruşturmasının ABD’de yaşayan tüm yatırımcıları etkileyecek olduğu tahmin ediliyor. Eğer iddialar doğru ise ABD’de çalışan kamu çalışanlarının madencilik yapmaları durumunda savcılık tarafından ciddi miktarda para cezaları verilecek ve bu cezaların verildiği kişilerin siciline kötü puan olarak eklenecek.

Henüz daha yerel kaynakların net olarak doğrulama bilgisi vermedikleri ifade edilirken, konuya yakın kaynaklara göre geçmiş dönemde bu tür işler dolayısı ile ceza alan ABD’li kamu çalışanlarının yeni dönemde madencilik dolayısı ile ceza almalarının gündeme getirilmesinin önünde herhangi bir engel bulunmadığını belirtiyor.

Kamu Çalışanları Dışında ABD Vatandaşlarına Ceza Verilmeyecek

Sadece kamu çalışanlarına verilecek olduğu iddia edilen ”madencilik cezası” hakkında tam bilgi sahibi olmayan ABD’li yerel kaynakların, gelecek günlerde bununla ilgili ortaya çıkacak olan bilgiler doğrultusunda en net bilginin yayılması ve kamu çalışanı madencilerinin üretim yapıklarını gizlemeye başlaması bekleniyor. ABD‘de madencilik yapan binlerce kamu çalışanı olduğu tahmin edilirken, bazı kamu çalışanlarının Bitcoin zengini olduğu tahmin ediliyor.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR