Kapat

80 Milyon Adet Satılan Oyun GTA 5!

Anasayfa
Oyun 80 Milyon Adet Satılan Oyun GTA 5!
gta-5-kaç-adet-sattı

Çıktığı günden beri durmak bilmeden satış yapan oyun (2013’te çıkan) GTA 5 toplam 80 milyon adetlik satış rakamıyla herkesi şaşırttı.

GTA 5 her geçen gün büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. GTA 5, 2013’te piyasaya sürüldü ve geçen dört yılda toplam 80 milyon adet sattı. Oyunun bu Şubat ayına kadar olan satışları 75 milyon olsa da son yapılan indirimler ve kampanyalar ile sadece geçtiğimiz üç ayda 5 milyon adet daha satmayı başardı. GTA 5 en çok ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki gibi ülkelerde sattı. Aslında bu ülkeleri görünce çokta şaşırmamak lazım.

Rockstar’ı bünyesinde barındıran Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick, GTA 5 ve GTA Online’ın bu yıl beklentileri aştığını söyledi. GTA Online da her yıl artan oyun içi satışlarıyla dikkat çekti. Zelnick, Rockstar’ın GTA oyunlarıyla ilgili gelecek planlarının da oldukça kalabalık olduğunu ekledi. Zelnick’e göre bu oyunlar fazlasıyla yeni güncellemeler alacak.

gta-5-80-milyon-adet-sattı

Ayrıca Rockstar’ın bir diğer projesi olan Red Dead Redemption 2 oyunun ertelendiğini belirtelim. Oyun, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına 2018 İlkbaharında gelecek.

Ayrıca GTA 6 hakkında gelecek olan son haberlerden haberdar olmak için sitemizde bulunan abone ol kısmından abone olarak takip edebilirsiniz. Diğer GTA yazılarımıza da bakabilirsiniz.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri/Tahmini

GTA 6, Üzecek Bir Sebeple 2020’ye Kadar Ertelendi!

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR