4K Olmayan Telefonlarda 4K Videolar Nasıl İzlenir? - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

4K Olmayan Telefonlarda 4K Videolar Nasıl İzlenir?

Anasayfa
Nasıl Yapılır 4K Olmayan Telefonlarda 4K Videolar Nasıl İzlenir?
4k-video

Akıllı telefon kullanan ve telefonları 4K desteklemiyor diye üzülen kardeşlerimiz. Üzülmeyin! Anlatacağımız yöntemleri uygulayarak, sizlerde 4K videolar izleyebilirsiniz.

Bilgisayar ortamında YouTube’u kullandığınızda, monitörünüzün desteklediği çözünürlük ne olursa olsun videonun desteklediği çözünürlüğe kadar video izleyebiliyorsunuz, lakin aynı olay mobile geçtiği zaman ne yazık ki telefonun ekranının izin verdiği çözünürlüklerde videolar izleyebiliyorsunuz. Örneğin çözünürlüğü 1920x1080p olan X marka telefonda 4K video açmak istediniz. YouTube, böyle bir durumda videonun çözünürlüğünü en fazla 1920x1080p şeklinde veriyor. Yani neyse o mantığıyla hareket ediyor.

Yalnız şöyle bir detay var ki monitörlerin çözünürlükleri az olsa bile daha yüksek çözünürlüklü videolar daha kaliteli, yumuşak bir görüntü sunabiliyor.

Aslında çözünürlük meselesini kafasına takan, dert eden kardeşlerimiz için bu sorunu çözmenin bir yolu var. Küçük bir uygulama yardımı ile telefonlarınız da istediğiniz yüksek çözünürlükte videolar izleyebilirsiniz. Bizde sizlere bu yöntemi anlatacağız, lakin hemen öncesinde uyarımızı yapalım. Yapılan işlem root gerektirebilir ve telefonu garantiden çıkartabilir.

BuildProp Editor

Bahsettiğimiz uygulamamızın adı BuildProp Editor. Uygulamaya girerek telefonun ekran boyutunu 4K kalitesine çıkarabilirsiniz. İlk olarak Telefonunuza BuildProp’u indirin.

  • Uygulamayı açtıktan sonra “/system/build/prop” dosyasının içerisine girin.
  • Dosyaya girdikten sonra aşağıdaki satırı ekleyerek kaydedin.
  • sys.display-size=3840×2160

Bütün işlemleri sırasıyla, doğru bir şekilde yaptıktan sonra Youtube uygulamasını kapatın ve verilerinizi temizleyin. Verileri temizledikten sonra telefonu yeniden başlatın ve YouTube uygulamasına giriş yapın. Bu adımların ardından telefonunuzda VP9 decoder desteği varsa 4K video seçeneğini, yoksa da 2K seçeneğini göreceksiniz. İki seçenekten birini seçerek sizde Ultra HD videolar izlemeye başlayabilirsiniz.

buildprop-editör

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 1

“4K Olmayan Telefonlarda 4K Videolar Nasıl İzlenir?” üzerine 2 yorum

  1. Ahmet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR