Kapat

2020 Yılından itibaren kel kalmayacaksınız!

Anasayfa
Teknoloji 2020 Yılından itibaren kel kalmayacaksınız!

Henüz daha kel kalacağım diye üzülmeye başlamadığınıza eminim. Ama 50’li yaşlara gelince erkeklerin en büyük sorunlarından biri olan kelliğe bir çare bulundu diyebiliriz. Merak etmeyin o sahte ürünlerden falan bahsetmeyeceğiz. Kelliği önlemek için bir çok laboratuvar çalışmalar yapıyor. Tabi bunların ne kadarı başarılı oldu diye soracak olursanız neredeyse hiçbiri.

Japonya‘nın yaptığı açıklamaya göre ülkenin en büyük araştırma organizasyonu RIKEN‘in Japonya’nın en büyük 2 şirketi Organ Technologies ve Kyocera ile beraber kellik üzerine bir proje çalışmasına başladıklarını belirtti. Çalışmalardan olumlu yanıt aldıklarını ve bu işi 2020 yılında ticari kullanıma uygun hale geleceği söyleniyor.

Japonya’dan farklı ülkeler de bu konu hakkında bir çok çalışmalar yaptığını açıklamışlardı. Ama henüz tam bir açıklama yapmamış oldukları için Japonya bir çok kişiyi heyecanlandırdı diyebiliriz. ABD’de sadece 55 milyona yakın kellikten şikayetçi insan bulunmakta. Bu piyasanın önü açık gibi gözüküyor yani müşteri bulmakta hiç zorlanacaklar gibi durmuyor.

Fareler üzerinde yapılan araştırmalar da saçların yeniden geliştirileceğini gördüler. Kök hücreler, vücut ihtiyacına göre kendilerini başka hücrelere çevirebildiği kanıtına vardılar. Bu sayede projeden bu kadar çok eminler diyebiliriz. Kellik neden kaynaklı diye soracak olarsanız eğer; bağışıklık sistemi yavaşladıktan sonra yani yaşlanınca insanlar folikül üretemediği için kellenmeye başlıyorlar.

Gelelim fasulyenin faydalarına diyebiliriz. Peki iyi güzel kel kalmayacağız ama fakir de kalmak istemiyoruz diyenler için söylemek istiyorum merak etmeyin o kadar da palı bir yöntem olmayacak gibi duruyor. Söylenen bilgilere göre ortalama maliyeti 1000 dolar gibi bir ücret olacak gibi. Tabi ürün piyasaya çıkınca fiyatı değişecek mi belli olmaz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR