fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

2017 Yılının En Zengin 10 İsmi

Anasayfa
Eğlence 2017 Yılının En Zengin 10 İsmi
dünyanın-en-zengin-ismi-bill-gates

Para kimine göre mutluluk kimine göre değil. Kimine göre para aşk kimine göre sadece kağıt parçası. 2017 Yılına göre Dünya üzerinde ki en zengin 10 ismi sizler için derledik. Bu listemizde önceki listelere nazaran en zengin ismi ilk sıraya koyacağız. İyi Okumalar!

1- BILL GATES

İlk sıramız da Bill Gates yerini aldı. William Henry “Bill” Gates III ya da daha çok bilinen adıyla Bill Gates, ABD’li yazar, yazılımcı, girişimci, yatırımcı ve iş adamı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Tamı tamına serveti $86.0 milyardır. Bill Gates aynı zamanda Microsoft‘un kurucusudur.

Yaş: 60
Uyruk: ABD
Servet: $86.0 milyar
Gelir Kaynağı: Microsoft

bill-gates-microsoft-kurucusu

2- WARREN BUFFETT

Warren Edward Buffett, Amerikalı iş adamı, hisse senedi yatırımcısı ve hayırseverdir. 20. yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biri olarak gösterilmektedir. Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarıdır. Tamı tamına serveti $75.6 milyardır.

Yaş: 85
Uyruk: ABD
Servet: $75.6 milyar
Gelir Kaynağı: Berkshire Hathaway

warren-buffett

3- JEFF BEZOS

Jeffrey Preston “Jeff” Bezos Amazon.com’un kurucusu olan Amerikan girişimci ve iş adamı. E-ticaretin gelişmesine büyük katkı sağladı. Amazon.com onun yönetiminde dünyanın en büyük ve örnek alınan internet satışı şirketi oldu. Tamı tamına serveti $72.8 milyardır.

Yaş: 53
Uyruk: ABD
Servet: $72.8 milyar
Gelir Kaynağı: Amazon.com

jeff-bezos-amazon

4- AMANCIO ORTEGA

Amancio Ortega Gaona İspanyol moda ve tekstil yöneticisi ve İspanyol giyim holdingi Inditex’in kurucu başkanıdır. Tamı tamına serveti $71.3 milyardır.

Yaş: 79
Uyruk: İspanya
Servet: $71.3 milyar
Gelir Kaynağı: Inditex, Zara

amancıo-ortega-zara

5- MARK ZUCKERBERG

Mark Elliot Zuckerberg, Amerikan bilgisayar programcısı, girişimcisi ve sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu. Tamı tamına serveti $56.0 milyardır.

Yaş: 32
Uyruk: ABD
Servet: $56.0 milyar
Gelir Kaynağı: Facebook

mark-zuckerberg-facebook

6- CARLOS SLIM

Carlos Slim Helú Süryani asıllı, telekomünikasyon sektöründe Telmex ve América Móvil firmalarıyla bulunan Meksikalı iş adamı. 2007 senesinde, dünyanın en zengin insanı olmuştur. Tamı tamına serveti $54.5 milyardır.

Yaş: 76
Uyruk: Meksika
Servet: $54.5 milyar
Gelir Kaynağı: América Móvil, Grupo Carso

carlos-slım

7- LARRY ELLISON

Lawrence Joseph Ellison, veritabanı yazılımı firması Oracle’ın kurucusu ve CEO’su dolar milyarderi iş adamı. Tamı tamına serveti $52.2 milyardır.

Yaş: 71
Uyruk: ABD
Servet: $52.2 milyar
Gelir Kaynağı: Oracle Corporation

larry-ellıson

8- CHARLES KOCH

Yaş: 80
Uyruk: ABD
Servet: $48.3 milyar
Gelir Kaynağı: Koch Industries

charles-koch

9- DAVID KOCH

Yaş: 75
Uyruk: ABD
Servet: $48.3 milyar
Gelir Kaynağı: Koch Industries

davıd-koch

10- MICHAEL BLOOMBERG

Michael Rubens Bloomberg New York City’nin 108. belediye başkanı ve 40 milyar küsür $’lık kişisel servetiyle dünyanın en zengin kişileri arasında yerini aldı.

Yaş: 74
Uyruk: ABD
Servet: $40.0 milyar
Gelir Kaynağı: Bloomberg L.P.

mıchael-bloomberg

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR