150 Dolar Fidye İsteyen Virüs: Jigsaw - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

150 Dolar Fidye İsteyen Virüs: Jigsaw

Anasayfa
İnternet 150 Dolar Fidye İsteyen Virüs: Jigsaw

Bilgisayarınıza bulaştıktan sonra ödeme yapmadığınız her saat için bilgisayarınızdan bir dosya silen bir fidye virüsü ortaya çıktı.

Testere filmindeki ünlü karakterin ismini kullanan Jigsaw virüsü 150 dolar fidye istiyor fidyeyi vermez iseniz bilgisayarınızdan dosyaları silmeye başlıyor hatta 72 saat içinde ödeme yapılmazsa bütün dosyalarınızı siliyor.

Virüs öyle bir tasarlanmış ki, sanki karşında ciddi ciddi bir insan varmış gibi hissediyorsunuz.

Eğer bilgisayarını kapatıp tekrar açarsan 1000 dosyayı sisteminden silerim gibi tehditler savuran Jigsaw, silinen dosyaların geri getirilmesi için 150 dolar değerinde  ödeme yapılmasını talep ediyor.

Virüs yüzünden mağdur olan kullanıcılar için destek platformu Bleeding Computer virüsten kurtulmanın çözüm yollarını aramış ve bulmuş.

Öncelikle Görev Yöneticisi’ni açıp çalışan firefox.exe ve drpbx.exe uygulamalarını kapatması gerekiyor. Ardından MSConfig’i başlatıp karşınıza çıkacak listeden %UserProfile%AppDataRoamingFrfxfirefox.exe silinmeli hepsi bu. Bunlar yapıldığı taktirde bilgisayardaki dosyaların virüs tarafından silinmesi engellenecek.

Lakin virüsü birde bilgisayarınızdan silmeniz gerekiyor bunun için Jigsaw Decrypter uygulamasının yükleyip çalıştırılması gerekiyor.

Görünen o ki kimse bu virüse bulaşmak istemez

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR